PINTA Kwas Epsilon WBA 18° – recenzja piwa

PINTA Kwas Epsilon WBA 18°

„PINTA Kwas Epsilon WBA 18°- kwaśne, słodkie i gorzkie podwójne IPA zaszczepiliśmy mieszanką dzikich drożdży The Yeast Bay Amalgamation i poddaliśmy wielomiesięcznemu dojrzewaniu w dębowych beczkach po sherry, rumie i whiskey. Po zblendowaniu powstał Epsilon Wild BA – w aromacie miks owoców pestkowych i cytrusów z delikatną, ale charakterystyczną nutą „funky”. Smak kwaśny, wsparty przez słodkie posmaki słodowe. Złożoności dopełnia goryczka o średnim natężeniu oraz akcenty pochodzące z leżakowania w dębowych beczkach.”

Objętość alkoholu: 6,9%

Ekstrakt: 18° Plato

Pasteryzowane, niefiltrowane

Skład: woda, słód jęczmienny: pale ale, wiedeński; słód pszeniczny jasny; chmiele (US): Citra, Mosaic, Warrior, Cascade; ekstrakt chmielowy z odmiany Columbus; blend bakterii: L. plantarum, L. brevis, L. delbrueckii; blend dzikich drożdży Brettanomyces The Yeast Bay Amalgamation; drożdże Fermentis SafAle US-05

Najlepiej spożyć przed: 7.05.2019

Termin degustacji: 20.02.2019

Zapach z butelki: karmel, rabarbar, rodzynki

Pinta Kwas Epsilon

Kolor: bursztyn, minimalnie mętny

Średniopęcherzykowa piana dość szybko zanika

Notka smakowa

Zapach: limonka, imbir, rabarbar, chrzan. Potem pojawia się odrobina karmelu. Niewiele się tu dzieje.

Smak: na początek sok z kiszonej kapusty z odrobiną miodu. Marakuja, sok z cytryny, niedojrzałe śliwki, wiśnie, suszone morele. Kandyzowany imbir, półwytrawne prosecco na koniec. Próbowałem doszukać się jakiegokolwiek wpływu beczki… Na próżno. Nic nie znalazłem, oprócz tej odrobiny karmelu w zapachu. Poza tym, bardzo kwaśne, bardzo smaczne piwo.

Goryczka: 1/5

Finisz: rabarbar, trawa cytrynowa, imbir, limonka, grejpfrut, rukola. Średniodługi.

Komentarz: prosty, płaski zapach. Mocny, kwaśny smak. Brak wyraźnego wpływu beczek. Nie tego się spodziewałem, ale degustację zaliczam do przyjemnych.

Ogólnie: warte uwagi, jednak bez szału. Z ogromu informacji na etykiecie wynikało, że należy spodziewać się dużo więcej.

Cena: ok. 13 zł

Polecam.

Inny kwas od Pinty: Kwas NY – Sour Trippel

Whisky Reset na Instagramie

Whisky Reset na Facebooku

2 thoughts on “PINTA Kwas Epsilon WBA 18° – recenzja piwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.