Wolf & Oak Wódka Starzona Z Miodem (2020) – recenzja

Wolf & Oak Wódka Starzona Z Miodem

Fejsbukowa Grupa Świat Whisky i Kraftu odrodziła się, niczym feniks z popiołów. Od razu rozpoczęła z rozmachem. Zaczęło się od nawiązania współpracy z polską rzemieślniczą destylarnią Wolf & Oak. Owocem jest prywatna selekcja dla członków grupy: Wolf & Oak Wódka Starzona Z Miodem.

Żytni destylat w połączeniu z miodem i czteromiesięcznym leżakowaniem w beczce po whisky, to brzmi ciekawie. Aż szkoda, że nie powstało trochę więcej butelek tego trunku.

Wolf & Oak Wódka starzona z miodem w beczce po whisky

Wódka wydestylowana z żyta

Czas leżakowania: 4 miesiące

Objętość alkoholu: 40%

Leżakowana w beczce po whisky

Powstało jedynie 36 butelek

Kolor: coś między Żubrówką, a białym winem

Notka smakowa

Zapach: najpierw pojawia się delikatny, jasny karmel, miód, świeże maliny, siano, płatki owsiane, wanilia, dżem wiśniowy. Potem do głosu dochodzą rodzynki, brzoskwinie w syropie, dojrzałe, słodkie jabłka i gruszki, rozgrzane masło, migdały, orzechy laskowe, tymianek. Czuć przyjemny, wyrazisty, żytni destylat, a alkohol, jak na zaledwie 4 miesiące dojrzewania, bardzo dobrze ukryty.

Smak: słodki i delikatnie ziołowy. Karmel, wanilia, miód, rumianek, goździki, imbir, kandyzowana skórka pomarańczy, pączek z marmoladą różaną, śliwka w likierze, marcepan, rodzynki, figi nasączone słodkim winem, suszone śliwki. Alkohol także bardzo dobrze zakamuflowany, a sam smak, jak dla mnie, minimalnie za słodki.

Finisz: miód, kolorowy pieprz, imbir, orzechy laskowe, średnio długi.

Balans: bardzo dobra, kraftowa wódka. Kilka podobnych, polskich produktów pojawiło się już na blogu. Do najciekawszych z nich z pewnością należy zaliczyć Wódkę Miler rozlew styczeń 2019 i Młodego Ziemniaka 2015. Jednak bohaterka dzisiejszego wieczoru, spokojnie może być wymieniana jednym tchem obok wspomnianych dzieł sztuki destylacji. Oprócz nieco przesadnej słodyczy, cała reszta pięknie tutaj współgra, choć zapewne, dla wielu, właśnie ten słodki smak będzie zdecydowanym atutem. Ale najbardziej zaskoczyło mnie to, że w tak krótkim czasie udało się tak dobrze ułożyć alkohol.

Podsumowanie

To nie pierwsza Wódka Starzona W Beczce z polskiej, kraftowej destylarni Wolf & Oak. Mieliśmy już wypusty po 480, czy nawet 495 butelek. Tym razem jednak mamy mikro-wypust w ilości zaledwie 36 sztuk. Wszystko trafiło już w ręce szczęśliwych nabywców, a ja cieszę się, że również miałem możliwość jej spróbowania… i zapraszam na grupę Świat Whisky i Kraftu – dopiero się rozkręca 😁

Więcej zdjęć tutaj

Whisky Reset na Facebooku

One thought on “Wolf & Oak Wódka Starzona Z Miodem (2020) – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.