Whisky Challenge – potrzebujesz tylko 5 butelek whisky.

Whisky Challenge – potrzebujesz tylko 5 butelek whisky.

19 czerwca 2021 Władysław P. (Whisky Malt Content) opublikował video i przywołał mnie do tablicy. Whisky Challenge – potrzebujesz tylko 5 butelek whisky.

Zasada jest prosta: mam wytypować 1. Daily-dram, 2. Piątkowy dram, 3. Najlepszy mixer, 4. Whisky, która zaimponuje moim znajomym i 5. Whisky na specjalną okazję.

Władek wybrał 4 whisky szkockie i jedną amerykańską. Jednak nie powiem dokładnie jakie, żeby trochę utrudnić zabawę.

Teraz moja kolej. Poniżej podaję moje typy i krótkie uzasadnienia.

Whisky Challenge

1. Daily-dram: Bunnahabhain 12

Od razu pomyślałam o tej whisky. Powód był prosty. Sam kilkakrotnie uzupełniałem nią barek i uważam ją za jedną z najlepszych podstawek z Islay.

2. Piątkowy dram: Springbank 15

Dla mnie to daily-dram marzeń. Trochę za drogi na zbyt częste popijanie, ale od czasu do czasu… trudno o coś lepszego w tej cenie. Campbeltown nie zawodzi, a przynajmniej, nie tym razem.

3. Najlepszy mixer: Kilkerran Heavily Peated

Na blogu znalazły się chyba tylko dwa drinki. Jeden na Jim Beam Honey, a drugi właśnie na wspomnianej Kilkerran. Ta whisky wyjątkowo dobrze miesza się z Kilkerran 12 😃 (przepis w linku nad zjęciem)

4. Whisky, która zaimponuje twoim znajomym: Kilchoman Sanaig

Są dwie rzeczy, które najbardziej zaskakują osoby, które na co dzień nie degustują whisky: 1) dym i 2) intensywność sherry. Kilchoman Sanaig ma w sobie oba te czynniki. Znajomi mogą być zachwyceni, ale taka ilość dymu może ich odrzucić. Jednak na pewno będą zaskoczeni, a to chyba właśnie o to chodzi w tym zadaniu.

5. Whisky na specjalną okazję: Tobermory 1995 The Single Cask (Loża Dżentelmenów)

Genialna, nieoczywista, wielowarstwowa, dojrzała i… pyszna. Delikatna słoność, minimalna słodycz, świetny destylat to cechy, które ją wyróżniają. Szkoda, że już do dostania jedynie na rynku wtórnym.

Teraz ja nominuję kolejną osobę. Będzie to whisky bloger: Michał Majchrzak z blogu Mike & Malts

Jednak dodam coś od siebie: nie wolno powtarzać żadnej z wymienionych wcześniej whisky (od początku zabawy). Jeśli chociaż jedna butelka wytypowana przez któregokolwiek poprzednika powtórzy się, to za karę musisz zrobić recenzję Golden Locha 😁

Aha… i nie nominujemy videoblogerów/youtuberów (przy okazji, pozdrawiam) – oni sami nominują się między sobą 🙂

A jakie są Wasze typy? Dajcie znać w komentarzach które whisky znalazłyby się na Waszej liście.

Więcej zdjęć tutaj

Whisky Reset na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.