Duch Sadu Trawa Żubrowa – recenzja wódki

Duch Sadu Trawa Żubrowa

Podczas opisywania Jabłka w Butelce, wspomniałem już o wysokiej jakości produktów Ducha Sadu, między innymi dzięki wykorzystaniu tylko owoców z certyfikatem BIO. Natomiast teraz przyszedł czas na kolejną wódkę: Duch Sadu Trawa Żubrowa. Na temat tego produktu, producent – Jarosław Lech wypowiada się tak:

Nasze trunki zostały docenione m.in. na Warsaw Spirit Competition, w 2020 r. zdobyliśmy 7 złotych medali i jeden srebrny. Od 2018 r. regularnie pojawiamy się na najważniejszych festiwalach alkoholi w Polsce, docierając z naszymi trunkami do coraz szerszej grupy odbiorców, którzy chętnie wracają do naszych trunków i z niecierpliwością wyczekują nowości.

Naszym największym hitem i produktem, z którego jesteś bardzo dumni jest Wódka Trawa Żubrowa. Połączenie Wódki Jabłko w Butelce, która powstaje z okowity jabłkowej ze staranie wyselekcjonowaną trawą żubrową, tworząc niepowtarzalny smak i aromat w kieliszku.

Duch Sadu Trawa Żubrowa

Wódka Jabłko w Butelce macerowana z wyselekcjonowaną trawą żubrową z Puszczy Białowieskiej. Jak podaje Jarosław Lech, jest to jego antyteza, alternatywa dla znanej wszystkim Żubrówki.

Wódka Trawa Żubrowa jest fizycznie macerowana z trawą żubrową, bez użycia żadnych ekstraktów ani cukru. Powracamy nią do klasycznej metody produkcji wódki z trawą żubrową, która jest znana na całym świecie. „Tym trunkiem, chcę pokazać, że można zrobić dobrą wódkę z trawą żubrową, którą będziemy pić ze smakiem”.

Kolor: delikatnie zielonkawy

Notka smakowa

Zapach: jabłka pieczone w ognisku, karmel, wata cukrowa, melisa, szarlotka, limonka, sezam, świeżo skoszona trawa, arbuz. Bardzo podobny do „Jabłka w Butelce”, tylko nieco mniej jabłkowy. Alkohol bardzo dobrze ukryty.

Smak: migdały, rodzynki, pestki moreli, świeży ogórek, orzech laskowy, szarlotka, pieczone jabłka, limonka, kardamon. Bardzo przyjemny trunek, jak najbardziej do degustacji na czysto.

Finisz: krótki – orzech laskowy, płatki owsiane, pieczone jabłko, karmel.

Podsumowanie

Podobnie jak „Jabłko w Butelce” – wódka ta jest zdecydowanie warta polecenia. Nie tam do drinków z jakimś sokiem jabłkowym, ani nie do trzymania w zamrażarce. Taką „Żubrówkę” to można z przyjemnością degustować na czysto, bez niepotrzebnego schładzania.

Cena: 75 zł za 700 ml

Można zamówić na przykład tutaj: https://alkohole-rzemieslnicze.pl/

Więcej zdjęć tutaj

Whisky Reset na Facebooku

One thought on “Duch Sadu Trawa Żubrowa – recenzja wódki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.